Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již se hrál první přátelák!!

21. 5. 2008

SVITAVSKÝ  SRAZ  PŘEDČIL OČEKÁVÁNÍ

Setkání „moravské" části formujícího se týmu Veteránů +55, podruhé a asi naposledy pod označením Českomoravská sešlost, se uskutečnilo týden po setkání „české" skupiny a to v sobotu 26.4. ve Svitavách. Z těch, kteří původně potvrdili účast se na poslední chvíli pro náhlé pracovní povinnosti omluvili Puchar (Kyjov) a Kubiš (Olomouc), předem již byl omluven Helan (Brno).  To bylo nemilé pro připravenou ranní tréninkovou jednotku, která měla stejnou náplň jako v Praze. Chmury však zmizely dřív než se začalo, Formánkovi (HK) se v Praze líbilo natolik, že přijel i do Svitav a titul  „nejvzdálenějšího účastníka" si odnesl Jirka Klíma, který přijel až z Liberce.                  Neočekávaně se však objevil i Mirek Koláček (Brno) a tak hráčů bylo víc, než se původně očekávalo.                                                                                                     

Dopolední trénink pak byl spíše seznamovací, nakonec se však „mírně zapotili" všichni což bylo důvodem k doplnění tekutin a k pozření chutné krmě v restauraci U Zubra. Polední siesta však netrvala dlouho a již krátce po druhé hodině jsme se střetli s místním béčkem mužů.

TJ SVITAVY „B"  -  Českomoravská sešlost /část moravská/  90:79

Domácí mladíci startovali v právě skončené sezóně v lize U20 a současně i ve Východočeské lize mužů což je společný KP krajů Pardubice a H.Králové. Posila z áčka, 41 letý Dušan Sabol, zkazila domácím věkový průměr (22 let).  Nebylo se tedy ani čemu divit, že na nás Svitavští vyrukovali s agresivní osobní obranou od půlící čáry. Narazili ale na zkušenost, která jim vzala dech. Naše reprezentační trio Kantůrek - Brabenec - Nečas rozehrálo skvělou partii . Doplněno Koláčkem, který trojkou otevřel skóre, a Plchem získala naše pětice vedení 11:6. Až tři trojky Sabola v rozmezí  2 minut vrátily domácí znovu do hry. Čerstvé síly však přinesly na naší straně zlepšenou obranu a tak první desetiminutovka skončila naším vítězstvím 26:25. Další střídání na naší straně, kdy zejména citelně na pozici 1 chyběla Kantůrkova zkušenost, otupilo na úvod druhé čtvrtiny naši útočnou sílu a domácí využili několika zbytečných ztrát v naší rozehrávce k rychlým protiútokům a šli do 12 bodového vedení. Po dalším střídání jsme však stačili zkorigovat na poločasový rozdíl 8 bodů.  Ve druhé půli jsme znovu začali dobře (48:54). Absence Nečase pod košem (zatím se rozehrává po operaci kolene) však byla znát na počtu našich obranných i útočných doskoků. A naši nedůslednost v této činnosti dokázali domácí krutě trestat .... 52:72. Vzchopili jsme se až v posledních dvou minutách ... 62:75.  Že mělo naše setkání tréninkový a přípravný charakter jsme dali domácím najevo hned na začátku poslední desetiminutovky. Na lavičce zůstali všichni, co již měli „své" minuty odehrány a domácím vzdorovali hráči druhého sledu. Ti očividně nemohli najít „společnou notu" a neladilo to ani v útoku, ani v obraně. Domácí, prahnoucí po maximální výhře, i nadále praktikovali agresivní osobní obranu (za zápas 20 faulů odpískaných + mnohá „zkušená" držení za ruku či žduchnutí zezadu  neodpískaná !!??) a 9 bodovou „šňůrou" zvýšili svůj náskok na 22 bodů. Návrat základní sestavy správně nažhavené frajeřinkami, o které se pokoušeli někteří domácí „rádoby basketbalisté" při zakončení rychlého protiútoku, vrátil domácí na zem. Dalekonosná Koláčkova trojka a 9 Nečasových  bodů v řadě  a už honem spěchali domácí znovu do nejsilnější sestavy aby jim o 33 a více let starší dědci nedali na prdel. Míra Koláček ještě jednou předvedl několika málo divákům odkud se dá dát trojka a poslední slovo pak řekl svým košem po dobře sehraném signálu z autu Kamil Brabenec.                                                 

Statistika: Nečas 29 - 11/9 - 4,  Brabenec 18 (1 x 3) - 6/5 - 1, Kantůrek 11 (1x3) - 4/2 - 1,     Koláček 9 (3 x 3) - 0/0 - 0,  Kaňa 5 - 4/3 - 1,  Musil 3 (1x3) - 0/0 - 0,  Šebela 2 - 0/0 - 1,  Svojanovský 2 - 0/0 - 0,  Plch 0 - 0/0 - 1, Benža 0 - 0/0 - 1; Rozsíval, Klíma, Formánek  0 - 0/0 - 0.

ZÁVĚR. Dominující výkon tria Nečas, Brabenec, Kantůrek - to se dalo očekávat. Co se čekat nedalo byly famózní trojky Koláčka, který i v 62 letech dokazuje, že zdaleka nepatří do starého železa. Velice dobře zahrál i Jindra Kaňa.  Za očekáváním zůstali Dan Plch a hlavně „domácí" Jindra Svojan (doma není nikdo prorokem). Agresivní obrana pak dělala problémy většině týmu s výjimkou tří prvně jmenovaných. Přece jen těch 35 let rozdílu bylo znát. Ale nevadí, jak zaznělo v šatně:   TĚŽKO NA CVIČIŠTI, LEHKO NA BOJIŠTI

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář